ZLODĚJŮM VSTUP ZAKÁZÁN

Jsme spolu zase zpátky na palubě. Vítejte v projektu MISE BEZPEČNÝ DOMOV.

Je skvělé, že jste tady znovu, že chcete znásobit to, co jsme si řekli v prvním díle. Protože způsobů, jak udělat svůj život bezpečnější, a tedy i spokojenější a příjemnější, je pořád dost.


Průběh cesty
40%

K další zastávce dorazíme zase za týden :-)

V MINULÉM DÍLE...

  • ...jste se dozvěděli o základních bezpečnostních opatřeních, která by neměla u vás doma chybět, pokud chcete o bezpečnosti opravdu vážně přemýšlet. Byly to hlavně požární (kouřové) alarmy, kterým jsme věnovali pozornost.
  • Dnes budeme pokračovat tím, že to trochu zkomplikujeme zlodějům.

LEPŠÍ ALARM V HRSTI NEŽ ZLODĚJ NA STŘEŠE...

Pokud jste si již vybavili domácnost potřebnými hlásiči, nebo i když jste zatím v procesu jejich výběru, nic vám nebrání v tom, abyste začali pokukovat po nějakém tom kvalitním alarmu. Neznamená to však, že by jeden bez druhého nemohly existovat. Mohly. A určitě jim u vás bude dobře i samostatně. Je nám jasné, že ne každý chce třeba do kouřového hlásiče investovat a raději investuje více do bezpečnostního alarmu.

Co se investice do zabezpečovacího systému a alarmu týká, nemusíte hned vytáhnout všechny roky našetřené „Boženky“. Na začátek jsou i cenově velmi dostupná řešení. A velkou část zlodějů můžete ze začátku odradit před vloupáním správně zvoleným chytákem.  

Na viditelné místo dejte cedulku o tom, že váš byt hlídá kamera nebo že je objekt střežen bezpečnostním centrem. Docela fajn je, když se třeba se svými sousedy domluvíte a do společných prostor umístíte maketu kamery. Někdy tohle „málo“ stačí natolik, že zloději půjdou o dům dál. (Ne nebojte se, nic špatného vašim sousedům nepřejeme, ale víte jak. Teď řešíme vaši ochranu, nikoli vaše sousedy.) Tahle doporučení platí jak pro rodinný dům, tak třeba bytovku, panelák nebo nějaký užitkový objekt či firmu. A kolik to stojí? Takováto investice vás rozhodně nezruinuje a vejdete se do 1 000 Kč. To už za to stojí, že?

...A NEBO NA JACHTĚCO JE LEPŠÍ? ALARM, NEBO CELÝ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM?

Před malou chvílí jsme odradili takové ty menší zlodějíčky, kteří potřebují většinou honem rychle něco ukrást a běžet s tím do nejbližšího bazaru, aby měli klidně i pár stovek. Jenže! Tím, jak se zvyšuje naše životní úroveň, jak si vylepšujeme své domovy uvnitř i zvenčí, nebo se o nás prostě ví, že podnikáme a k snídani si můžeme dovolit víc než jen rohlík s máslem (s trochou nadsázky samozřejmě), zvyšuje se i míra drzosti a otrlosti zlodějů. A na takové už je potřeba trochu vyšší bezpečnostní level.


JEDNO JE JASNÉ. PRVNĚ KVALITA A PAK TEPRVE CENA

Při výběru alarmu nebo zabezpečovacího systému platí samozřejmé pravidlo. Vybírejte podle kvality, nikoliv podle ceny. Pokud by vám vaše zabezpečovací zařízení selhalo jenom proto, že jste na něm až moc šetřili, budete si to dlouho vyčítat a nad rozlitým mlékem v podobě vykradeného či poškozeného majetku už nic nevymyslíte.  Nejlépe uděláte, když si určíte částku, jakou jste do alarmu ochotni investovat, a v této cenové hladině si vyberete ten nejkvalitnější.

LEPŠÍ TEN ZE SUPÍKU NEŽ ŽÁDNÝ

V posledních pár letech se začala na trhu objevovat spousta různých zabezpečovacích systémů, kdy některé jsou za ceny více než zajímavé a lákavé. Má tedy smysl utrácet velké peníze za drahý zabezpečovací systém nebo bude stačit ten levný z nějakého tržiště či supermarketu?

Ano. Máme čím dál více ve zvyku nakupovat levnou elektroniku bez ohledu na značku a kvalitu. Argument je většinou jeden: levné rádio mi nakonec bude hrát stejně jako to drahé.  U zabezpečovacích systémů tohle ale neplatí. U rádia nebo jiné elektroniky, kterou denně používáte, zjistíte hned, že přestala fungovat. Že je ale rozbitá nějaká součást vašeho „levného“ alarmu, to bohužel zjistíte až ve chvíli, kdy ho budete potřebovat a on vám bez mrknutí oka, tedy v našem případě čidla, vypoví služby. Že nestojí za nic, zjistíte, až když si od vás zloděj všechno odnese.

A tohle přece nechcete. Takže jaké jsou parametry pro výběr dobrého alarmu?

  • Spolehlivost zařízení: zajistí funkčnost zabezpečovacího systému právě v momentě, kdy jej nejvíc potřebujete. Navíc vás nebude trápit falešnými poplachy z různých nezjistitelných příčin.
  • Komfort ovládání: zabezpečovací systém budete používat rutinně denně při odchodu a příchodu. Ovládání by mělo být co nejjednodušší. Většinou stiskem tlačítka na ovladači nebo prostým zadáním kódu na klávesnici. Devadesát procent uživatelů využívá pouze aktivaci a deaktivaci, zbylé funkce použijete jen výjimečně.

A KOLIK INVESTOVAT?

Nejosvědčenější strategie je investovat maximální částku, kterou mám na zabezpečovací systém určenou s tím, že jej budu používat co nejdéle. Profesionální certifikované zabezpečovací systémy vydrží až 15 let. Levné supermarketové dosahují životnosti dvou až čtyř let. Jsou totiž vyráběny s ohledem na cenu, nikoliv životnost.

Nechci vám tu tvrdit, že přímo odsuzuji všechny levné zabezpečovací systémy. To rozhodně ne. Pořád lepší nějaký než žádný. Pokud chcete zabezpečovat malý objekt jako je chatka, garáž nebo sklep, je vhodné se vždy zamyslet, jakou hodnotu zabezpečovaný objekt má, a podle toho přistupovat k výběru zabezpečovacího systému.

NECHTE SI PORADIT

Dnes je možné sestavit zabezpečovací systém přesně podle daného typu objektu. Jak se říká na míru. Díky tomu, že se v oblasti zabezpečovacích systémů pohybuji řadu let, mohu vám s tímto problémem velmi rychle a efektivně pomoci. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti a znalosti. Pomůžu vám se zabezpečením i tak malého objektu jako je garáž, a to certifikovaným systémem. Ukažte nevítaným hostům, že pánem svého domu jste tu vy a nikdo další.

CHCETE SI EFEKTIVNĚ ZABEZPEČIT SVŮJ MAJETEK?

Znáte už cenovou hladinu svého zabezpečení? Chcete si efektivně zabezpečit svůj majetek? Zajímá vás odpověď na otázku jak správně vybrat zabezpečovací systém a jeho prvky?

Na tyto otázky si odpovíme v třetím díle naší série a půjdeme ještě více do hloubky.

A opět budu rád, pokud mi napíšete dole do komentářů, jak se vám to líbí a co by vás ještě dále zajímalo.

DNES MÁM PRO VÁS DÁREK

V dnešním dílu mám pro vás připraven ještě malý dárek. Tím je PDF příručka s názvem 13 nesmyslných mýtů o alarmech aneb Zabezpečte si domov.

Užijte si jí.

Tak zase za týden :)


DISKUTUJTE S OSTATNÍMI ČLENY POSÁDKY

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.