AL-TEZA group s.r.o.

NÁŠ PŘÍBĚH

Ahoj. Jmenuji se Štěpán Kucharik a už více jak 20 let podnikám v oboru ochrany majetku a osob. Mou vášní jsou zabezpečovací systémy, bezpečnost objektu a ochrana majetku a osob. Mám za sebou zajímavou studijní i praxí nabitou dráhu. Vše začalo na střední průmyslové škole oborem elektromechanik silnoproudých zařízení, pokračovalo přes vojenskou základní službu u vojsk ministerstva vnitra, až po službu vyšetřovatele ministerstva spravedlnosti.  To byl velmi slušný základ pro pochopení tak specifického a obtížného oboru, jakým ochrana majetku a osob bezesporu je.

Když jsem na vojně ve svých devatenácti letech poprvé začínal koketovat s ochranou objektu a jeho bezpečností, netušil jsem, že i za třicet let bude tento obor mou vášní a osudem.  

Bezpečnostní praxe a  zkušenosti, které jsem v této oblasti získal za 13 let služby jako státní zaměstnanec, mě dostatečně vybavily na strastiplnou, ale zároveň výjimečnou cestu plnou originálních zážitků. Díky tomuto životnímu školení jsem se dozvěděl hodně o této problematice i o tom, jak ji využít v praxi.

Bydlím v hezkém domku kousek za Prahou. Když jsme se nastěhovali, připadalo nám to tady velké. Jasně! Oproti bytu v paneláku velká změna.

Když jsem ještě chodil do práce, chtěl jsem, aby se moje holky - žena a dcera - cítily v bezpečí, a tak jsem náš domek začal postupně zabezpečovat. Musel jsem zohlednit i psího mazlíčka, který s námi bydlí.

Když jednou v okolí vykradli dům, policie nás přišla požádat o záznamy z kamer, protože jsem byl široko daleko jediný, kdo měl kamery na domě. K tomu  všemu, co dnes dělám, vedla dlouhá a někdy dost trnitá cesta.

Patřím ke generaci, která vyrůstala v jiné době jiného systému. V systému, kde jsme stávali fronty na banány  a na škodovku. Naštěstí se v roce 1989 věci změnily a přišly nové příležitosti. Díky za ně.

Psal se rok 1995, když jsem udělal sérii rozhodnutí, kterými jsem změnil život sobě, svým blízkým a v konečném důsledku stovkám, možná tisícům z vás. Opustil jsem jistoty zaměstnance ve státním sektoru a vydal se na vlastní dráhu. Mnozí mě od rozhodnutí jít podnikat zrazovali s argumenty  „Drž se svých jistot“ nebo „Máš rodinu, chovej se zodpovědně“.

Je zajímavé, že podobné argumenty slyším i po více než dvaceti letech od mnohých, kteří se vymlouvají na okolnosti, proč oni sami nemohou vzít odpovědnost do svých rukou a jít prostě dělat na sebe.

Za dobu svého podnikání jsem protočil několik desítek milionů korun, zažil skvělá léta, kdy jsem byl mnohokrát odměněn. Měnil jsem často osudy lidí kolem, a to byla fantastická zkušenost a přidaná hodnota k mému podnikání. A také zodpovědnost.

Samozřejmě, že přišly i podnikatelské krize. Za dlouhých dvacet let svého podnikání jsem si mnohokrát nabil nos, mnohokrát přes něj dostal. Ať už svým špatným rozhodnutím nebo tím, že na mě někdo přichystal podraz. I to se v podnikání děje, není to nic nového.

Mnohokrát jsem byl přesvědčen, že neodvratný konec firmy se blíží. Důležité však bylo, že jsem se pokaždé dokázal zvednout, oprášit kolena a jít dál. Bylo to vždy mé vnitřní přesvědčení, že to dám, že to dokážu. Vždy to bylo o myšlence, rozhodnutí a odvaze pustit se do akce. Hledal jsem nové cesty.

Psal se rok 2013 a v elektronické poště jsem měl email od chlapíka, ve kterém psal o tom, co sám dělal a dělá, jak žil, jak podnikal a podniká nyní. Psal o tom, jak každý člověk je v něčem expert a tím může pomáhat druhým a dobře si tím vydělávat. Taky o tom, jak to dělá on a jak to dělají v zahraničí. Psal o úplně jiném způsobu podnikání, než jaké jsem znal. Pokud jsem chtěl vědět více a naučit se to od něj, stačilo kliknout na odkaz.

„Tak jo!“ řekl jsem si. Klikl jsem na odkaz a s otevřenými ústy sledoval video, kde chlapík jménem David Kirš mluvil tak nadšeně, až z toho nadskakoval. To, co mi říkal, zapadalo do mých představ o mém dalším směřování, mé další práci.

Mluvil o tom, jak se můžu stát expertem a jak můžu lidem pomáhat. Jak můžu lidem zlepšit život. Jen díky tomu, co umím a znám. A jak to mám udělat, aby mi za tohle lidé rádi zaplatili. A jak tohle všechno můžu dělat online, tedy kdy chci a kde chci.

Přišla myšlenka, rozhodnutí a akce - mé další podnikání se bude odehrávat prostřednictvím internetu!

Byl jsem připravený udělat restart a začít podnikat jinak.

Viděl jsem všechna videa, webináře. Čím víc jsem viděl, tím jsem byl nadšenější. A potom přišel  naprostý zlom. David mi poslal odkaz na poslední video svého kurzu zdarma. Tam řekl: „Jestli se chcete stát expertem,

vydělávat si tím, co máte rádi a pomáhat lidem, pojďte se mnou dál. Vstupte do mého kurzu a já vás povedu krok za krokem a vy si vybudujete svoje online podnikání - internetový marketing.  A za to chci 10.000 korun.“ Páni! To byla rána!

Deset tisíc? Člověku, kterého neznám? Co když je to podvod? Nějaké letadlo? Pralo se to ve mně. Děsná touha vědět víc a naučit se to na  jedné straně, na druhé straně pochybnosti, strach. Ale rozhodnutí padlo. Jdu do toho. Už jsem v životě utratil mnohem víc peněz za nesmysly.

A tak jsem vstoupil do online programu Email Academy Premium. Tím to všechno začalo. Otevřel se mi svět online podnikání. Nebyl jsem žádný expert na počítače, na internet. Normální, běžný uživatel. Webové stránky? Neměl jsem potuchy, jak se staví nebo jak fungují. Ale všechno, co David říkal, mi dávalo smysl. Jak si budovat důvěru, jak dávat nejdřív informace zdarma a pak až prodávat. Napsat e-book, točit videa, dělat webináře, psát články – na to všechno jsem se těšil.

Postupně jsem se naučil, JAK podnikat na internetu a zjednodušit si život.  Tím se mi otevřel svět internetového marketingu. Otevřel se mi svět online podnikání. Ale pořád mi chybělo to CO. Co je to moje poslání?  V čem chci pomáhat lidem? Co z toho všeho, co umím a znám, jim chci předávat?  A potom mi to docvaklo. Vzpomněl jsem si, jak jsem byl na tom já, když jsem hledal první zabezpečení pro své auto. Jak jsem vymýšlel zabezpečení chalupy mých rodičů, která byla vzdálena 80 km od Prahy. První zabezpečení rodinného domu mé sestry v 90. letech. Na začátku jsem neměl žádné informace. Internet byl tehdy ještě v plenkách.

Tak, najednou jsem to měl! Budu pomáhat lidem v tom, co umím a dělám celý život, ale trochu jinak. Budu lidem pomáhat s jejich bezpečností. Jak si mají chránit majetek, jak chránit své zdraví a zdraví svých blízkých, svých mazlíčků. Budu jim ukazovat nové trendy v oblasti zabezpečení. Psát pro ně články.

A tak vznikl i můj první e-book Rychlý průvodce zabezpečením. Na podzim roku 2015 byla připravena většina materiálů: napsaný další e-book, články na blog, připravena videa, nové nápady na videa, projekty, které spatří světlo světa J

Můj příběh by mohl pokračovat. Je toho hodně, co jsem prožil a zažil díky tomu, že jsem se rozhodl vystoupit z davu a začal dělat věci jinak. Děkuji za to, že jsem se takto rozhodl. Dělám, co mám rád, co mě baví a v čem vidím smysl. Zásluhou svého oboru jsem pomohl už stovkám lidí s jejich bezpečností a ochranou majetku. Díky tomu se mohou soustředit na svou rodinu, práci a koníčky. Žijí spokojený život bez obav a podle svých představ.

A co jdu dělat nyní?

Pracovat na svých projektech, aby byly ještě lepší a abych mohl pomoci ještě většímu počtu lidí. Vzdělávat se, abych se stále zlepšoval ve svém oboru a aby moje pomoc byla ještě kvalitnější. „Žádný vystudovaný bezpečnostní expert z nebe ještě nespadl. Je to obor, k němuž se člověk musí dopracovat a dospět.“

A žít, užívat si života. Proto tady jsem.

Štěpán Kucharik

 

 

 


CESTA K BEZPEČNÉMU ŽIVOTU ONLINE

Vítejte ve světě zabezpečovací techniky a moderních technologií. Vítejte v projektu CESTA K BEZPEČNÉMU ŽIVOTU ONLINE. Těší mě, že jste spolu s námi na palubě, že se vidíme, a že se tu budeme pravidelně setkávat. Abyste na palubě vydrželi a žádný vítr v podobě ztráty nadšení a nedostatku soustředění vás z ní neshodil, bude fajn, když si společně povíme a vysvětlíme, proč je dobré se na cestu k bezpečnému životu online vydat.